| Management number | 209025596 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $9.88 | Model Number | 209025596 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Homax Pro Grade Popcorn Ceiling Texture, 14 oz
| UPC | 041072045759 |
|---|---|
| Size | 1 Count (Pack of 1) |
| Color | No Color |
| Brand Name | Homax |
| Model Name | Homax Pro Grade Popcorn Ceiling Texture, 14 oz |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Finish Type | Matte |
| Item Volume | 14 Fluid Ounces |
| Item Weight | 1.4 Pounds |
| Part Number | 041072045759 |
| Manufacturer | PPG |
| Model Number | 041072045759 |
| Item Type Name | Homax Pro Grade Popcorn Ceiling Texture, 14 oz |
| Special Features | Set |
| Included Components | Homax Pro Grade Popcorn Ceiling Texture, 14 oz |
| Warranty Description | Warranty |
| Global Trade Identification Number | 10041072045756 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form