| Management number | 209078448 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $211.60 | Model Number | 209078448 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects; blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection; testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team.Processor ModelAMD Ryzen 7 7730U# of Cores8Total Threads16Max. Boost ClockUp to 4.5 GHzBase Clock2 GHzIntegrated GraphicsAMD Radeon GraphicsInterface 2 x USB Type-A1 x USB Type-C1 x HDMI1 x Headphone/Microphone comboConnectivityWiFi 6 and BluetoothOperating SystemWindows 11 ProOthersDimensions: 14.17 x 9.29 x 0.73 inWeight (approximate): 3.52 lbs
| UPC | 197192134887 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| Voltage | 45 Volts |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | 15-fc |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Convertible |
| Item Weight | 3.1 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 14-ep |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | HP 15.6 Laptop, Lifetime Office 2021, Mouse |
| Screen Finish | Glossy |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | 7730U |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 7 |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | SODIMM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External Display, Mouse, Keyboard, Storage Device, Printer, Headphones, Speakers |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | Bluetooth, HDMI, Headphone, USB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 13th Generation |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Ergonomic |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturear |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.5 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio, Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form