| Management number | 209126860 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $199.60 | Model Number | 209126860 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 198415975515 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 7 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Alpacatec Accessories |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| CPU Model Number | Intel Core i5 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5 |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, printers, and other accessories via USB, HDMI, Bluetooth, or Wi-Fi |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Numeric Keypad |
| Keyboard Description | Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| CPU Model Speed Maximum | 4.4 GHz |
| Connectivity Technology | USB, HDMI, Headphone/microphone combo |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form