| Management number | 209071228 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $588.00 | Model Number | 209071228 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core Ultra 7 265 Processor (20 Cores, 20 Threads, 30MB L3 Cache, Base Frequency at 1.8 GHz, Up to 5.3 GHz Turbo Frequency)Memory: Up to 64GB DDR5 RAMHard Drive: Up to 8TB PCIe M.2 Solid State DriveOperating System: Windows 11 ProGraphics: NVIDIA GeForce RTX 5060 ( 8 GB GDDR7)Front Ports :1 x Headphone/MIC combo jack2 x USB Type-A 5Gbps2 x USB Type-A 10Gbps1 x USB Type-C 5Gbps1 x USB Type-C 10GbpsRear Ports :4 x USB 2.0 Type-A1 x RJ-453 x 3.5 mm audio jack combo1 x HDMI Out3 x DisplayPort1 x Power connectorWireless Connectivity: Wi-Fi 6Optical Drive: NoKeyboard and Mouse: Wired Keyboard and MouseDimensions: 13.27 x 6.10 x 12.40 inWeight: 11.78 lbColor: BlackBundle External SSD: Bundle with ADATA 512GB SD620 External SSD
| UPC | 198415978462 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | M03-0000t |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Item Weight | 13.14 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Model Number | M03-0000t |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | HP Tower Desktop |
| Item Dimensions | 13.27 x 12.4 x 6.1 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 20 |
| Processor Speed | 5.3 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | 265 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Mobile CPU |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Graphics Ram Type | GDDR7 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Additional Features | Wireless |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form