| Management number | 209115263 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $720.00 | Model Number | 209115263 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core Ultra 7 255U Processor (12 Cores, 14 Threads, 12 MB L3 Cache, 2.0 GHz base frequency, up to 5.2 GHz max turbo frequency)Memory: Up to 64GB DDR5-4800MHz RAMHard Drive: Up to 2TB PCIe NVMe M.2 Solid State DriveExternal Hard Drive: bundle with UC310 64GB USB Flash DriveOperating System: Windows 11 ProGraphics: Intel GraphicsRear Ports:1x USB Type-C 5Gbps signaling rate2x USB Type-A 5Gbps signaling rate2x USB 2.0 Type-A1x headphone/microphone combo1x RJ-45Keyboard: Wired Keyboard & Mouse ComboWireless Connection: Wi-Fi 6 & BluetoothDimensions: 21.28 x 7.34 x 19.09 inchesWeight: 12.19 lbsColor: Black
| UPC | 198701521488 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | TPC-Q095-27 |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 12.2 Pounds |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED, FHD, Touch |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Model Number | TPC-Q095-27 |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 7.34 x 21.28 x 19.09 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 12 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 255U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | Socket 7 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | HDMI |
| Memory Clock Speed | 4800 MHz |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Mechanical |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 Year Limited Warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| CPU Model Speed Maximum | 5.2 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Premium |
| Display Resolution Maximum | 1920 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form