| Management number | 209114482 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $250.00 | Model Number | 209114482 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 659475365628 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP G2 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | 24 Inch Curve |
| Screen Size | 24 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED, VA, FHD |
| Manufacturer | Hp |
| Model Number | HP G2 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | RGB Lighting |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.49 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| CPU Model Number | Intel i5 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | s |
| Graphics Card Ram | 2 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 2133 MHz |
| Hard Disk Interface | Serial ATA-300 |
| Graphics Coprocessor | GT 1030 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Full-size, wired, RGB backlit keyboard with AI Copilot Key |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | HDMI, USB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Display Resolution Maximum | 1920 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 8 MB |
| Number of Component Outputs | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form