| Management number | 209075757 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $158.00 | Model Number | 209075757 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Hpe midline - hard drive - 6 TB - 3.5" lff - SAS 12GB/s - 7200 rpm - for modular smart array 1040 dual controller lff storage
| UPC | 888793473559 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| Model Name | J9F43A |
| Read Speed | 1.5 Gigabytes Per Second |
| Form Factor | 3.5-inch |
| Item Weight | 1 Kilograms |
| Manufacturer | Hewlett Packard Office |
| Model Number | J9F43A |
| BuiltIn Media | Hard Drive Unit Only |
| HardDrive Size | 6144 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA2 1040 SAN Storage Array Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA2 2040 SAN Storage Array Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA 2000 G1 Storage Array Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA 2000 G2 Storage Array Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA 2000i Storage Array Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA2 P2000 G3 Storage Array Hewlett-Packard Enterprise (HPE) MSA2 P2000 G4 Storage Array |
| Data Transfer Rate | 1228.8 Megabits Per Second |
| Additional Features | SAS |
| Hard Disk Interface | Serial Attached SCSI |
| Warranty Description | Product: 1 year warranty |
| Hard Disk Description | Serial Attached SCSI 3 |
| Hard Disk Form Factor | 3.5 Inches |
| Hardware Connectivity | Serial Interface |
| Connectivity Technology | USB |
| Digital Storage Capacity | 6 TB |
| Specific Uses For Product | personal, gaming, business |
| Hard Disk Rotational Speed | 7200 RPM |
| Cache Memory Installed Size | 6 |
| Global Trade Identification Number | 00888793473559 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form