| Management number | 209078132 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $92.00 | Model Number | 209078132 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
【Processor】 Intel Processor 【Graphics】 Intel Graphics 【OS】 Windows 11 Home 64-bit 【Memory】 4GB DDR4 SDRAM 【Hard Drive】 1.1TB Storage (1TB OneDrive + 64GB SSD) 【 Display 】 14-inch diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC 【Wireless】 WiFi 802.11 + Bluetooth 5.4 【Audio】 High Definition (HD) Audio, Stereo speakers 【Keyboard】 US English, NonBacklit Full Size Keyboard 【Webcam】 HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones 【Ports】 1 x USB 2.0 1 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB-C 3.2 Gen 1 DisplayPort 1.2 1 x AC smart pin 1 x HDMI 1.4b 1 x Headphone / Mic Combo Jack 1 x Multi-Format SD Media Card Reader 【Battery】 Up to 11.5 Hours 【Color】 Snow White 【Dimensions】 12.76 x 8.86 x 0.71 【Weight】 3.24 lbs 【Bundle】 1 x 1 Year Office 365 Subsciption
| UPC | 194850314452 194850314445 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Snow White |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | UltraBook |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | UltraBook |
| HardDrive Size | 64 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| CPU Model Number | Intel CPU |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Celeron |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.7"L x 8.8"W x 0.7"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Memory Card Slot, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form