| Management number | 209118033 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209118033 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Operating system Windows 11 ProProcessor 14th Gen Intel Core i9-14900, 24C (8P + 16E) / 32T, Max Turbo up to 5.8GHz, P-core 2.0 / 5.4GHz, E-core 1.5 / 4.3GHz, 36MBGraphics Integrated Intel UHD Graphics 770Memory 64GB DDR5 RAMHard drive 1TB PCIe NVMe TLC SSDWireless technology Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.2Power supply 120 W external power adapter, up to 89% efficiency, active PFCExternal I/O PortsFront:1 headset connector; 1 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate (charging); 1 SuperSpeed USB Type-C 20Gbps signaling rateRear:1 external antenna connector; 1 power connector; 1 RJ-45; 3 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 DisplayPort 1.4; 1 HDMI 2.1Audio Realtek ALC3252 codec, universal audio jack with CTIA and OMTP headset supportForm factor MiniPointing device HP 125 Wired MouseKeyboard HP Wired Desktop 320K KeyboardDimensions (W X D X H) 6.97 x 6.89 x 1.35 inWeight 3.13 lb
| UPC | 197497697438 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Elite Mini |
| Model Year | 2025 |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | 800 G9 |
| Item Dimensions | 6.97 x 6.89 x 1.34 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 24 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| CPU Model Number | i9-14900 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i9 |
| Processor Socket | DIP |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD 770 Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Cache Memory Installed Size | 36 MB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form