| Management number | 209092557 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $480.00 | Model Number | 209092557 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features: CPU: AMD-Ryzen 7-8700G Processor (8 Cores, 16 Threads, 16 MB L3 Cache, 4.2 GHz base frequency, up to 5.1 GHz max turbo frequency) Memory: Up to 64GB DDR5-5200MHz RAM Hard Drive: Up to 4TB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive Operating System: Windows 11 Pro Graphics: AMD Radeon 780M Front Ports: 1 x USB Type-C (USB 10Gbps) 1 x USB Type-C (USB 5Gbps) 2 x USB Type-A (USB 10Gbps) 2 x USB Type-A (USB 5Gbps) 1 x Headphone/Microphone Combo Jack Rear Ports: 4 x USB Type-A 2.0 1 x HDMI 1 x RJ-45 1 x Audio Out 1 x Display Port Keyboard: Wireless Keyboard and Mouse Combo Wireless Connection: Wi-Fi 6 and Bluetooth Dimensions: 13.27 x 6.10 x 12.40 inches Weight: 11.78 lbs Color: Gray Wood
| UPC | 194850842153 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Gray |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | OmniDesk |
| Resolution | 4K |
| Style Name | Wooden Desktop |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 5200 MHz |
| Model Number | M02-0234 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Wireless Keyboard and Mouse Combo |
| Item Dimensions | 19 x 12 x 7 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 5.1 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | Ryzen 7 8700G |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 7 |
| Processor Socket | LGA1567 |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, printers, wireless accessories |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 5200 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wireless Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 YEAR SELLER |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR |
| CPU Model Speed Maximum | 5.1 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form