| Management number | 209084754 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $184.00 | Model Number | 209084754 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
【Processor】 Intel N100 CPU, 4 Core, Up to 3.4 GHz, 6 MB Intel Smart Cache 【Graphics】 Intel Iris Xe Graphics 【OS】 Windows 11 Pro 64-bit 【Memory】 8GB DDR4 SDRAM 【Hard Drive】 512GB SSD PCIe 【 Display 】15.6-inch HD diagonal, touch, IPS, microedge, BrightView, 250 nits, 45% NTSC 【Wireless】 WiFi 6 + Bluetooth 5.3 【Audio】 High Definition (HD) Audio, Stereo speakers 【Keyboard】 US English, NonBacklit Full Size Keyboard 【Webcam】 HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones 【Ports】 2 x USB Type-A 1 x USB Type-C (data transfer only) 1 x AC Smart Pin 1 x HDMI 1.4b 1 x Headphone / Mic Combo Jack 1 x Multi-Format SD Media Card Reader 【Battery】 Up to 9.75 Hours 【Color】 Natural Silver 【Dimensions】 14.11 in x 9.53 in x 0.71 in 【Weight】 3.75 lbs
| UPC | 194850553462 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Pavilion |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | Pavilion |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| CPU Model Number | Intel N100 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Celeron N |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating, HD Audio, Memory Card Slot, Numeric Keypad, Spill Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form