| Management number | 209092571 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209092571 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 194850249051 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Pro 400 |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Minimalist |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | hp |
| Memory Speed | 5200 MHz |
| Model Number | G9 |
| Speaker Type | Integrated Mono |
| Video Output | DisplayPort, HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 6.89 x 6.97 x 1.35 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American), Type C |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 9 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Celeron |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Celeron |
| Processor Socket | LGA |
| Graphics Card Ram | 32.0 |
| Graphics Ram Type | GDDR5 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Power Consumption | 90 Watts |
| Security Features | HP Wolf Security |
| Specification Met | Yes |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Memory Clock Speed | 5200 MHz |
| Additional Features | Advanced Security, Collaboration Support |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | Integrated Mono Speaker |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Shared |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Traditional, Wired, Full-Size, QWERTY, Membrane |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacture |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 4 MB |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form