| Management number | 209072281 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $79.98 | Model Number | 209072281 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
SpecificationsProcessor: 6th Gen Intel Dual Core i3-6100TOperating System: Windows 11 Professional (64-bit)Memory: 16GB DDR4 RAMHard Drive: 256GB Solid State DriveWireless: Bluetooth, WiFiPorts: 6×USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 2×DisplayPort, 1×RJ-45, 1×Headphone/Microphone Combo JackIncluded: Lenovo ThinkCentre M710q Tiny Desktop PC, Keyboard, Mouse, USB WiFi & Bluetooth Adapter, Power Cord
| UPC | 725414585843 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo ThinkCentre M710q Tiny Desktop |
| Resolution | 4096 x 2304 |
| Style Name | Minimalist |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo ThinkCentre M710q Tiny Desktop |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 7.05 x 7.2 x 1.36 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i3-6100T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i3 |
| Processor Socket | Socket A |
| Graphics Ram Type | DDR SDRAM |
| Native Resolution | 4096 x 2304 |
| Hardware Interface | Bluetooth, DisplayPort, USB |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | USB 2.0/3.0 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| Keyboard Description | Keyboard included |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Everyday Use, Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 4096x2304 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form