| Management number | 209117319 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $202.39 | Model Number | 209117319 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
《Computer Specifications》 ⋙Lenovo ThinkCentre M720q Mini PC ⋙Core i7-8th Processor 3.2GHz to 4.6GHz ⋙32GB Ram ⋙1TB NVMe Solid State Drive ⋙Windows 11 Pro ⋙Networking: USB Wi-Fi + Bluetooth Adapter ⋙Display Ports ⋙USB Ports
| UPC | 662987462174 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo ThinkCentre M720q Mini PC i7 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Compact |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo ThinkCentre |
| Video Output | DisplayPort, HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| CPU Model Number | Core i7-8700 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i7 |
| Processor Socket | LGA 1151 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI, USB, USB Type C |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wireless Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form