| Management number | 209072631 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $44.38 | Model Number | 209072631 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Whether you run a small business or the IT department of a large enterprise, you can rely on the reliability, ease of use, and productivity of these desktop computers, not to mention their eco-friendly appeal. Choose from multiple form factors, then let these business tools do the rest.
| UPC | 190940775264 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | ThinkCentre |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 14.6 Pounds |
| Screen Size | 3.5 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED FHD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | M73 |
| Video Output | VGA, DVI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 14.3 x 3.9 x 15.2 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | NVIDIA |
| CPU Model Number | 4570 |
| Operating System | Windows 10 Pro, Windows 8 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | GDDR5 |
| Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Hardware Interface | USB |
| Memory Clock Speed | 1600 MHz |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GT 620 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keypad, Mouse |
| Keyboard Description | Standard USB Keyboard |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Hard Disk Description | 250GB HDD |
| Optical Storage Device | DVD |
| Video Output Interface | VGA, DVI |
| Connectivity Technology | Ethernet, USB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 250 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 4 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form