| Management number | 209112601 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $97.09 | Model Number | 209112601 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Lenovo ThinkCentre M800 SFF Desktop Computer, Intel Core i5 6500 3.2GHz, 16GB DDR4 256GB SSD 2TB HDD, Built-in WiFi BT, DVD-RW, Wireless Keyboard
| UPC | 736961244466 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | M800 |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 13.31 x 14.05 x 3.46 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Hardware Interface | DVD-RW |
| Additional Features | Space Saving |
| Hard Disk Interface | Serial ATA-600 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Dedicated |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | HDD, SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | DVD-RW |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form