| Management number | 209112799 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $154.35 | Model Number | 209112799 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
1
| UPC | 754525964919 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Thinkcentre |
| Model Year | 2015 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | i5-6500 3.20GHz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo ThinkCentre M800 SFF |
| Speaker Type | External Speakers Required |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 13.31 x 14.05 x 3.46 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 6500 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1156 |
| Graphics Card Ram | 1 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Security Features | Windows Defender, Windows Firewall |
| Specification Met | True |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse |
| Hardware Interface | USB |
| Additional Features | Space Saving |
| Hard Disk Interface | Serial ATA-600 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Standard Wireless Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 4 |
| Optical Storage Device | DVD-RW |
| Video Output Interface | DisplayPort, VGA |
| CPU Model Speed Maximum | 3.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Education |
| Display Resolution Maximum | 4096x2304 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 6 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
| Total Expansion Slots Quantity | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form