| Management number | 209072443 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $69.11 | Model Number | 209072443 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:Brand: Lenovo Model: Lenovo Thinkcentre M900 miniCPU: Intel Core i5-6500Memory: 8GB RAM DDR4Hard Drive: 256GB SSDSystem: Windows 11 pro 64 BitPorts:USB 3.0DisplayPortRJ-45Include:Lenovo Thinkcentre M900 miniPower cable90 days warranty
| UPC | 762221949864 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo M900 tiny |
| Style Name | Minimalist |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo Thinkcentre M900 mini |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| CPU Model Number | Intel Core i5-6500 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1151 |
| Graphics Card Ram | 8 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB |
| Hard Disk Interface | SSA |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Everyday Use |
| Number of Component Outputs | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form