| Management number | 209111513 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $159.60 | Model Number | 209111513 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
About this bundle of Desktop and Monitor (Computer Setup) (Refurbished)Desktop:Model: Lenovo Thinkcentre M910Q Micro Form Factor Desktop ComputerCPU: Intel Core i5-6500 (3.2GHz Base Frequency, Up to 3.6GHz, 4Cores, 4Threads, 6MB Intel Smart Cache)Memory: 16GB DDR4 RAMHard Drive: 256GB SSDOperating System: Windows 11 pro 64 Bit - multi-language supports English/Spanish/FrenchPorts of this Lenovo Mini Desktop:2 x USB 3.1 Gen11 x microphone1 x headphone / microphone combo jack4 x USB 3.1 Gen11 x ethernet (RJ-45)2 x DisplayPort2 x optional ports (Port 1 for VGA / 3rd DP / HDMI / serial / USB 3.1 Type-C Gen 1(with DisplayPort Alternate Mode)Monitor:Size: 27" DisplayResolution: Full HD (1920 x 1080)Includes:1 x Lenovo M910Q Mini Desktop1 x 27" FHD Monitor1 x RGB Headphone1 x Keyboard1 x Mouse1 x DP Data Cable
| UPC | 683370324961 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo Thincentre M910q mini desktop |
| Model Year | 2019 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo Thincentre M910q mini desktop |
| Video Output | DisplayPort, VGA, HDMI |
| BuiltIn Media | 1 x 27" FHD Monitor, 1 x Keyboard, 1 x Lenovo M910Q Mini Desktop, 1 x Mouse, 1 x RGB Headphone |
| Item Dimensions | 28 x 13 x 19 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core i5-6500 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | AV Port, DisplayPort, Ethernet, USB |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Standard Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 30 days warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort, VGA, HDMI |
| Connectivity Technology | DisplayPort, Ethernet, USB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form