| Management number | 209120178 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $520.00 | Model Number | 209120178 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Core Ultra 7 265K Processor (20 Cores, 20 Threads, 30 MB Intel Smart Cache, 36 MB L2 Cache, 3.9 GHz Base Frequency, Up to 5.5 GHz Max Turbo Frequency). Operating system: Windows 11, 64-bit, English. Graphics: Intel Graphics. Memory: Up to 128GB DDR5 RAM. Hard Drive: Up to 12TB PCIe M.2 Solid State Drive. Optical Drive: None. Connectivity: Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4. Front Ports: 1x USB-C (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2x2), data transfer only, 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 1x microphone (3.5mm). Rear Ports: 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0), 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On, 1x HDMI 2.1 TMDS, 2x DisplayPort 1.4, 1x Ethernet (RJ-45), 1x line-out (3.5mm), 1x power connector. Keyboard: Lenovo Black Wired Keyboard and Mouse. Color: Black. Dimensions W x D x H (inches): 6.7 x 12.4 x 14.8 Weight: 21.32 lbs.
| UPC | 195042439397 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | DTTSU7 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Intel Ultra 7 |
| Item Weight | 21.32 Pounds |
| Manufacturer | Lenovo |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Model Number | DTTSU7 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Item Dimensions | 12.4 x 6.7 x 14.8 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 20 |
| Processor Speed | 3.9 GHz |
| Total Usb Ports | 11 |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 7 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | Socket P |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| Keyboard Description | Lenovo Black Wired Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 YEAR Manufacture |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 5.5 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form