| Management number | 209694206 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $52.00 | Model Number | 209694206 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Size | 46in |
|---|---|
| Color | Black |
| Shape | Triangular |
| Style | Foldable |
| Usage | Indoor |
| Finish | Polished |
| Material | MDF, Stainless Steel |
| Hose Length | 46 Inches |
| Item Weight | 36 pounds |
| Part Number | 46in grooming table |
| Manufacturer | ROOMTEC |
| Special Features | Cat Bathing Medium Nail Clipping Shaving Labrador Retriever Yorkshire Terrier German Shepherd Golden Retriever Beagle Boxer Dachshund Poodle Shih Tzu Bulldog supplies mesa de aseo para perros estación de lavado de mascotas grande pequeño |
| Item model number | 46in grooming table |
| Batteries Required | No |
| Product Dimensions | 46 x 24 x 5 inches |
| Included Components | arm |
| Installation Method | Accessories installation |
| Warranty Description | 1 year warranty |
| Item Package Quantity | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form