| Management number | 209149322 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $35.96 | Model Number | 209149322 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 798062660514 |
|---|---|
| Brand | SAMCOM |
| Color | All Black 4 Packs |
| Voltage | 3.7 Volts |
| Tuner Type | UHF |
| Unit Count | 4.0 Count |
| Item Weight | 0.27 Pounds |
| Manufacturer | Sancon Inc |
| Model Number | FWCN30A |
| Audible Noise | 55 Decibels |
| BuiltIn Media | 1250mAh Rechargeable Battery, 2 in 1 USB Zipper USB Charger, Earpiece |
| Frequency Range | 462.5500~467.7125 MHz |
| Mfr Part Number | FWCN30A |
| Compatible Devices | Earpieces, Belt Clips, Other devices on the same channel |
| Number of Channels | 22 |
| Additional Features | Call&GROUP Function,FCC License-free, USB Rechargeable,High/Low Power Mode |
| Number of Batteries | 4 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Battery Average Life | 24 Hours |
| Warranty Description | Lifetime Warranty |
| Talking Range Maximum | 5 Mile |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form