| Management number | 209168487 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $63.84 | Model Number | 209168487 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | FUVYMYT |
|---|---|
| Color | black |
| Frame Rate | 30 |
| Item Weight | 0.31 Milligrams |
| Manufacturer | Guangzhou WeiJian Electronic Technology Co., Ltd |
| BuiltIn Media | 64GB TF card, Card reader, Installation Tool, User Manual |
| Field Of View | 145 Degrees |
| Mounting Type | Rearview Mirror Mount |
| Control Method | App |
| Maximum Aperture | 1.6 f |
| Battery Cell Type | Lithium Metal |
| Flash Memory Type | microSD |
| Photo Sensor Size | 0.23*0.17 Inches |
| Auto Part Position | Front |
| Compatible Devices | Smartphone |
| Real Angle of View | 145 Degrees |
| Supported Standards | TS |
| Warranty Description | 1 year |
| Are Batteries Included | Yes |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Video Capture Resolution | 3840*2160 |
| Included Memory Card Size | 64 GB |
| Item Dimensions D x W x H | 3.15"D x 7.87"W x 8.27"H |
| Compatible with Vehicle Type | Chevy Silverado 1500 22-26 |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 256 GB |
| Other Special Features of the Product | Built-In WiFi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form