| Management number | 209170790 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $64.00 | Model Number | 209170790 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | SOIADV |
|---|---|
| Color | white |
| Shape | Dome |
| Voltage | 3.7 Volts |
| Wattage | 14.8 Watt-hours |
| Room Type | Garage |
| Zoom Type | Digital Zoom |
| Alert Type | Audio and Motion |
| Focus Type | Auto Focus |
| Model Name | SC13W 4PC |
| Mount Type | Wall Mount |
| Unit Count | 4.0 Count |
| Form Factor | Dome |
| Manufacturer | SOIADV |
| Model Number | SC13W |
| Night Vision | Night Color |
| Power Source | Solar Powered Battery Powered |
| BuiltIn Media | Bracket&Camera stand, Screw Pack&User Manual, Security Camera, Solar Panel |
| Viewing Angle | 100 Degrees |
| Control Method | App |
| Controller Type | Android, Smart Phone |
| Item Dimensions | 5.12 x 4.33 x 4.27 inches |
| Number of Items | 4 |
| Antenna Location | Indoor/Outdoor, Outdoor Security |
| Installation Type | Screw In |
| Waterproof Rating | IP65 |
| Compatible Devices | Android, Smartphone |
| Enclosure Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Night Vision Range | 100 Meters |
| Number of Channels | 1 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Indoor Outdoor Usage | Outdoor |
| Video Capture Format | MP4 |
| Connectivity Protocol | Bluetooth |
| Are Batteries Required | Yes |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Video Capture Resolution | 2K |
| Specific Uses For Product | 360 Degree Coverage, Surveillance |
| Effective Still Resolution | 3 MP |
| Effective Video Resolution | 3 |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 128 GB |
| Other Special Features of the Product | 2-Way Audio, Local Recording, Night Vision, Weather Proof |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form